Zihinsel engelli öğrencilerden muhteşem müzikal
“YARİM İSTANBUL”

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Nakipoğlu Eğitim Kültür Sanat Vakfı (NEKSAV) Rehabilitasyon ve Terapi Merkezi öğretmen ve öğrencileri “Yarim İstanbul’’ isimli bir müzikal gösterimi sundu.
Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen müzikale, Bakırköy Kaymakamı Yakup Vatan, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve çok sayıda engelli ile ailesi katıldı.
Gerçekleştirilen “Yarim İstanbul” isimli müzikal ile ilgili görüşlerini aldığımız NEKSAV Rehabilitasyon Merkezi Okul Öncesi Öğretmeni Nursen Arı, “Yaptığımız gösteriler, tiyatrolar, müzikaller asla eğlenmek amaçlı değil, eğitim amaçlıdır. Biz çalışırken çok eğleniyoruz ama birinci amacımız eğitim. Çocuğun kendini en güzel ifade ettiği yer sahnedir. Özellikle kalabalık grupların önünde çocuklar rolünü oynadığında kendini değerli hisseder. Değerli hissedince ve alkış alınca toplumla engelli bireyler arasında yakınlaşma oluyor. Toplumdaki insanlarda onları bu şekilde gördüğü zaman bu insanlardan korkmuyor. Kaç tane normal insan çıkıp ta o sahnede bu çocukların sergilediği beceriyi gösterebilir.” dedi.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Arı ayrıca, zihinsel engelli çocukların imkan verildiği zaman neleri başarabildiklerini müzikal ile birlikte tekrar gördüklerini ve bu tür gösterileri sık aralıklarla tekrarlayacaklarını da söyledi.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Pencereyi Kapatmak için Tıklayınız...