BAKIRKÖY BELEDİYESİ TIP MERKEZİ
ONLINE RANDEVU SİSTEMİNE GEÇTİ

Resmi büyütmek için tıklayınız

Bakırköylüler’in Bakırköy Tıp Merkezi’nden daha hızlı ve sağlıklı bir hizmet alabilmeleri için uygulamaya konulan online randevu sistemine
http://sayfalar.bakirkoy.bel.tr/saglik/
linkinden veya Bakırköy Belediyesi’nin resmi internet sitesinden ulaşılabilecek.
Online Randevu Sistemi’ne giren vatandaşlar burada kendilerinden istenilen kimlik bilgilerini doldurduktan sonra hizmet almak istedikleri bölüm ve saat ile doktorlarını seçebilecek. Randevular 1 gün sonrasına verilecek. Her bölüm için günlük 10 kişiye randevu verilecek. Hasta aynı gün içinde sadece 1 bölümden randevu alabilecek.
İnternet kullanamayan vatandaşlar ise Bakırköy Tıp Merkezi’nin
414 96 47 No’lu telefonunu arayarak buradaki belediye personeli aracılığıyla internet üzerinden randevusunu alabilecek.
Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Faruk Yıldız, uygulamaya konulan Online Randevu Sistemi ile ilgili gazetemize bilgiler verdi.
Yıldız, Bakırköy Tıp Merkezi’nden 08:30 ile 15:30 saatleri arasında randevu verileceğini ve bir bölümde en fazla 10 kişinin randevu alabileceğini belirterek, “Online Randevu Sistemi ile daha hızlı ve sağlıklı bir hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Online randevu sistemine Bakırköy Belediyesi’nin internet sitesinden vatandaşlarımız girebilirler. Buradan online randevu sistemine giren vatandaşlarımız kimlik bilgilerini doldurduktan sonra randevu sayfasına yönlendirilecekler. Burada da gitmek istedikleri bölümü, saati ve doktoru seçecekler. Randevularımız günde 10 kişi ile sınırlı. Bunun nedeni de sisteme yeni geçtiğimiz için ayaktan tedaviye gelen hastalarımız da oluyor. Onları da geri çevirmemek amacıyla şimdilik böyle bir uygulama yapıyoruz. Bu sistemde hasta randevu almak istediği bölümlerden sadece birisini seçebilecek. Bir hasta birden fazla bölümden aynı gün için randevu alamayacak.” dedi.
Bakırköy’ün genel olarak yaşlı bir nüfusa sahip olduğunu ifade eden Yıldız, “Bakırköy bildiğimiz üzere yaşlı nüfusun fazla olduğu bir ilçe. İnternet kullanamayan veya bilgisayarı olmayan kişiler olabileceğini düşündük ve bir personelimizi de bu işle görevlendirdik. İnternet kullanamayan vatandaşlarımız merkezimizin 414 96 47 nolu telefonlarımızı aradığı zaman bizim görevli personelimiz o vatandaşla irtibata geçiyor. Ve vatandaşımızın randevusunu internet üzerinden bizim personelimiz alıyor.” diye konuştu.
Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Faruk Yıldız, ayrıca gazetemiz aracılığıyla Bakırköylülerden bir de ricada bulundu. Yıldız, özellikle gelen hastaların birkaç bölümde tedavi olmak istediklerini ve bu yönde ısrarlı davrandıkları için kendilerini de zorladıklarını belirterek, Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezi’ne gelen vatandaşlardan aynı gün içinde birkaç bölümde tedavi olmak istememelerini rica etti.
Yıldız, Bakırköy Belediyesi olarak sağlık hizmetlerinde başarılı bir çalışma yürüttüklerini ve çalışmalarını daha hızlı ve kaliteli bir şekilde artarak devam ettireceklerini de söyledi.

Pencereyi Kapatmak için Tıklayınız...