BAKIRKÖY ATASPOR DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Resmi büyütmek için tıklayınız

Resmi büyütmek için tıklayınız

Bakırköy Ataspor Kulübü Gebze’de yapılan Kulüplerarası Paletli Yüzme Dünya Kupası Yarışmaları’nda; büyük erkeklerde dünya birincisi, büyük kızlarda dünya üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.
Bakırköy Ataspor’un büyük başarısı hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Sait Babaoğlu, şimdiye kadar Bakırköy değil, Türkiye çapında yüzme branşında elde edilen en büyük başarılardan birisini kazandıklarını belirterek, tüm antrenörlerini ve sporcularını kutladı. Büyük bir disiplinle çalışmalarını sürdürdüklerini ve Dünya Kupası Yarışmaları’nın bundan sonraki 2 ayağında da birincilik hedeflediklerini de belirten Babaoğlu, “Bundan önceki dönemlerde de yüzme sporunda elde ettiğimiz başarılar ile Bakırköy’ün adını en iyi şekilde duyurduk. İlçemizi en güzel şekilde temsil ettik. Bundan sonra da bu başarılarımızın devamı gelecek. Bize destek olan başta Bakırköy Belediyesi olmak üzere, tüm Bakırköylüler’e ve Bakırköy’deki kurumlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Bugüne kadar milli takımlara 60’ın üzerinde sporcu verdiklerini de kaydeden Babaoğlu, Rusya ve Ukrayna gibi paletli yüzmede dünyanın en iyi sporcularını barındıran ülkeleri geçerek kupayı aldıklarını ve bunun sadece Bakırköy değil Türkiye’de en önemli başarılardan birisi olduğunu da sözlerine ekledi.