Değerli okurlar; bugün sizlere 5 yıl boyunca Bakırköy Belediyesi meclisinde ilçemizin kaderini belirleyecek üyelerin kimler olduğunu çok kısa olarak ve sıraya riayet ederek açıklamaya çalışacağım.

Tek temennim, meclis üyelerinin kendilerine oy veren seçmenlere layık olarak çalışmalarıdır.

CHP BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ
1- ALİ RIZA AKYÜZ : İnşaat Mühendisi. Trabzon. Aynı zamanda kurultay delegesi olan Akyüz, Bakırköy CHP’de listelerin kaderini değiştirecek kadar etkin siyasetçi. 2014-2019 yılları arasında belediye meclis üyeliği yapan ve partisini karşısına almak pahasına Yaşamköy spor tesisleri başta olmak üzere birçok gayrimenkulün el değiştirmesinin önüne geçen Akyüz’ün, Bakırköy Belediyesinde aktif rol alması bekleniyor.


2- CANER KILIÇ : Mimar, şehir planlamacısı Erzincan. Çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle partide herkesin takdirini kazanıp, ön seçimde 993 oy alarak birinci seçildi. Aynı zamanda İBB meclis üyesi oldu.

3- UYGAR ELİTOĞ: İktisatçı. İstanbul. CHP Gençlik Kolları MYK üyesi. Kurultay delegesi de olan Elitoğ belediye meclis üyesi seçildi.

4- TUĞÇE ÇALIK KARADEMİR: Avukat. Bursa Barosuna kayıtlı. Beylikdüzü belediyesi teknik başkan yardımcısı Hakan Karademir ile evli olan Tuğçe Çalık Karademir, Murat Çalık’ın kontenjanından Bakırköy’de belediye meclis üyesi seçildi.
 

5- PINAR ÜNSAL: Emekli. İstanbul. Uzun yıllardır CHP üyesi. Ön seçimde 863 oy alarak ikinci seçilip belediye meclis üyesi oldu.
 

6- TARKAN ELLERGEZEN: Yönetici. Kars. CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı da yapan Ellergezen 2019-2025 yılları arasında Bakırköy Belediye Meclis üyeliği yaptı. Ön seçimde büyük başarı göstererek 836 oy alıp yeniden belediye meclis üyesi oldu.
 

7- UĞUR DÜNDAR: Avukat. Samsun. CHP Bakırköy ilçe yöneticiliğinden belediye meclis üyeliğine yatay geçiş yapan Dündar’ı şimdilik yorum yapmayarak takibe aldık.
 

8- ERKAN GÜL: Serbest meslek, yurt dışından emekli. Eskişehir. Aynı zamanda kurultay delegesi de olan ve iyi derecede Fransızca bilen Gül, belediye meclis üyesi seçildi.

9- MUSTAFA FAZLIOĞLU: Mimar. Rize. TMMOB Mimarlar Odası Bakırköy şube Başkanı. CHP Kurultay delegesi olarak listeye yazıldı. Bakırköy için elini taşın altına koyacağına inandığımız Fazlıoğlu belediye meclis üyesi seçildi.
 

10- NESRİN SÜMEYYE ÖZBAY: Lojistik. Kastamonu. Ön seçimde 774 oy alarak belediye meclis üyesi seçildi.
 

11- MARGARİT DİKME: Serbest meslek. Diyarbakır. Üçüncü dönemdir belediye meclis üyesi. Kontenjandan belediye meclis üyesi olan Dikme’nin bu üçüncü dönemi. Bakırköy nüfusuna kayıtlı tek meclis üyesi.
 

12- MELTEM BEKAROĞLU: Serbest Ticaret. Çanakkale. Uzun yıllardır ilçe başkanlığında verilen her görevi layıkıyla yapmaya gayret eden Bekaroğlu, ön seçimde 782 oy alarak belediye meclis üyesi seçildi.
 

13-JALE BAKİSTANLI: Avukat. Muğla. Bu hayatta ya dayın-amcan olacak, ya da arkanda cemaatine en güzel örnek Bakistanlı, önceki dönem de belediye meclis üyeliği yaptı ve 5 yıl boyunca hiç bir varlık gösterememesine rağmen yeniden meclis üyesi oldu.

14- MAHMUT KORAY BİBER: Ticaret. Rize. Ön seçimde 834 oy alarak belediye meclis üyesi seçildi.
 

15- MESUT METİN: Reklamcı. ?. Eşi CHP il başkan yardımcısı olan Metin’in, listeye Zeynel Emre tarafından yazıldığı düşünülüyor. Önceki dönem de Güngören’den gelerek meclis üyeliği yapan ve mecliste varlığıyla yokluğu hiç hissedilmeyen Metin’in, yeniden tepeden inme meclis üyesi yapılması tepkilere neden oldu.

16- KENAN ŞAHİN: Emekli. Samsun. Belediye meclisinin en yaşlı üyesi olarak yaş ortalamasını yukarılara çeken Şahin, ön seçimde gençlere taş çıkararak 794 oy alıp belediye meclis üyesi seçildi.
 

17- CEMALETTİN ÖZDEMİR: Mülkiyeli. Ordu. 2009 yerel seçimlerinde MHP'nin Marmaris Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi. Aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’nun 2020 yılından itibaren baş danışmanı da olan Özdemir, 2020 yılında İSBAK A.Ş. Yönetim Kurulu'na birinci dereceden imza yetkilisi olarak atandı. Efsane Kaymakam olarak da anılan Özdemir belediye meclis üyesi seçildi.

18- ÇİĞDEM KIRIKOĞLU: İktisatçı. Kastamonu. Halen sigortacılık yapan Kırıkoğlu ön seçimde 741 oy alarak belediye meclis üyesi seçildi.
 

19- ÇAĞHAN BULUT: Mimar. Trabzon. Saffet Bulut’un yeğeni. Bahçelievler’den ithal edilerek belediye meclis üyesi oldu.
 

20- FATMA SELEN KOCAOĞLU: Avukat. Yozgat. Bakırköy Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı ve CHP Gençlik Kolları Hukuk komisyonu üyeliği de yapan Kocaoğlu genç yaşına rağmen dik duruşu nedeniyle agresif biri olarak biliniyor. Haksızlık karşısında hep agresif kalmasını dilediğimiz Kocaoğlu ön seçimde 715 oy alarak belediye meclis üyesi seçildi.
 

21- GANİ AÇIKEL: Serbest. İstanbul. Eski Refah Partisi kökenli. Küçükçekmece’den gelerek meclis üyesi olan Açıkel, 74-78 Vefaspor’da, 77-84 Adanaspor’da futbol oynadı. Şampiyonluklar kazandı, Avrupa takımlarına karşı ülkemizi temsil etti.
 

22- MELTEM DİKMEN UNCULAR: Danışman. Edirne. Ön seçimde üyelerden 689 oy alarak listeye girdi. Partisinin saha çalışmalarında yer alan Uncular Bakırköylü.
 

23- EFE KANAT: Hukuk öğrencisi. İki ay önce partiye üye olduğu iddia edilen Kanat, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’in isteğiyle Bahçelievler’den ithal edilerek belediye meclis üyesi oldu.
 

24- BARIŞ KAPDAN: Halkla ilişkiler, reklamcılık, satış-pazarlama. Kastamonu. Ön seçimde 689 oy alarak belediye meclis üyesi seçildi.

CHP KONTENJAN MECLİS ÜYELERİ
1- ERTAN YILDIZ
: Yönetici. Trabzon. Ekrem İmamoğlu’nun 2019 yılında İBB başkanı seçilmesiyle birlikte iştiraklerden sorumlu başkan danışmanı olarak atanan Yıldız, İBB yönetiminin en etkili ismi olarak Bakırköy’den belediye meclis üyesi oldu. İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı olması durumunda, İBB başkanlığı koltuğunu büyük ihtimalle Ertan Yıldız’a bırakması bekleniyor.

2 -TEMEL POLAT: Sadece Partili. Sivas. Beşiktaş Belediyesi'nin Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışıyor diye biliyoruz. Önceki dönem Bahçelievler belediye meclis üyesi olan Polat, orada partilileri ön seçim için sandığa davet ederken kendisi Bahçelievler’de yapılan ön seçimden çıkamayacağını anlayıp Bakırköy’de kontenjan belediye meclis üyesi seçildi. Ne diyelim; komşu, komşu ilçenin adayına muhtaçmış diyerek, Bahçelievler’den üç kişi ithal edip meclis üyesi yaptık.

3- MEHMET CAHİT ATAŞ: Özel kurumda öğretmen. Van. Kent Uzlaşısı altında belediye meclis üyesi seçilen Ataş’ın, önümüzdeki haftalarda CHP’den istifa ederek belediye meclisinde DEM’li olarak göreve devam edeceği konuşuluyor.

AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ:

1- ALİ FATİNOĞLU: Muhasebe. Bingöl. İtalyan yazar Susanna Tamaro'nun en büyük hayranı olduğunu düşündüğüm Fatinoğlu, yazarın ‘Yüreğinin Götürdüğü Yere Git’ kitabından etkilenerek 23 yılda 7 ayrı partiye gitmiş ve en son AK Parti’den belediye meclis üyesi seçilmiştir. ( Fatinoğlu'nun yüreğinin götürdüğü yere gittiği yerler; ANAP, YTP, Genç Parti, CHP, DSP, İYİ Parti, AK Parti)

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI BAKIRKÖY'DE GÖRKEMLİ TÖRENLERLE KUTLANDI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI BAKIRKÖY'DE GÖRKEMLİ TÖRENLERLE KUTLANDI

2- ÖZGÜR POLAT: Serbest Meslek. Ordu. İlçe yöneticisiyken listeye girerek belediye meclis üyesi seçildi.

3- RAMAZAN DENLİ: İşletmeci. Mardin. Bakırköy’de siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkese eşit mesafede yaklaşan Denli, ilçe yöneticisiyken belediye meclis üyesi seçildi.

4- GÜLCAN GERZ: Yönetici. Rize. En son ilçe kadın kolları başkanlığı görevini yürüten ve başarılı çalışmalarıyla partisinde sevilip-sayılan Gerz, belediye meclis üyesi seçildi.

H. Murat Başbay (Tekhabergazetesi.com)